RNF14DTD7K68
Mfr.Part #
RNF14DTD7K68
Description
RES 7.68K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
Tubular
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
7.68kOhm
Additional Feature :
FLAME PROOF
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
2
Surface Mount :
No
Lead Diameter :
0.56 mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
RNF14DTD7K68
FIXED RESISTOR, 7.68kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,