RNF14DTD7K23
Mfr.Part #
RNF14DTD7K23
Description
RES 7.23K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
7.23kOhm
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNF14DTD7K23
FIXED RESISTOR, 7.23kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,