RNF14DTD7K06
Mfr.Part #
RNF14DTD7K06
Description
RES 7.06K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
7.06kOhm
Power Rating :
250mW
Packing Method :
TR
Datasheets
RNF14DTD7K06
FIXED RESISTOR, 7.06kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,