RNF14DTD75K0
Mfr.Part #
RNF14DTD75K0
Description
RES 75K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance :
75kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.56 mm
Additional Feature :
FLAME PROOF
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Matte Tin (Sn)
Construction :
Tubular
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Datasheets
RNF14DTD75K0
FIXED RESISTOR, 75kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,