RNF14DTD6K90
Mfr.Part #
RNF14DTD6K90
Description
RES 6.9K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
6.9kOhm
Datasheets
RNF14DTD6K90
FIXED RESISTOR, 6.9kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,