RNF14DTD6K81
Mfr.Part #
RNF14DTD6K81
Description
RES 6.81K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
6.81kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Diameter :
0.56 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
RNF
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
FLAME PROOF
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Tubular
2
Datasheets
RNF14DTD6K81
FIXED RESISTOR, 6.81kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,