RNF14DTD69R0
Mfr.Part #
RNF14DTD69R0
Description
RES 69 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
EAR99
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Factory Lead Time :
11 Weeks
RNF
Packing Method :
TR
Resistance :
69Ohm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNF14DTD69R0
FIXED RESISTOR, 69Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,