RNF14DTD619R
Mfr.Part #
RNF14DTD619R
Description
RES 619 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Wire
Additional Feature :
FLAME PROOF
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Diameter :
0.56 mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Resistance :
619Ohm
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNF14DTD619R
Stackpole Electronics, Inc. RNF14DTD619R
FIXED RESISTOR, 619Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,