RNF14DTD5K30
Mfr.Part #
RNF14DTD5K30
Description
RES 5.3K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
5.3kOhm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
TR
Datasheets
RNF14DTD5K30
FIXED RESISTOR, 5.3kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,