RNF14DTD56R2
Mfr.Part #
RNF14DTD56R2
Description
RES 56.2 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±0.5%
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
56.2Ohm