RNF14DTD4K99
Mfr.Part #
RNF14DTD4K99
Description
RES 4.99K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.35mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
yes
Radiation Hardening :
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
FIXED RESISTOR
Contact Plating :
Copper, Tin
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
4.99kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Axial, Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF14DTD4K99
Stackpole Electronics, Inc. RNF14DTD4K99
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.99kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,