RNF14DTD4K64
Mfr.Part #
RNF14DTD4K64
Description
RES 4.64K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Radiation Hardening :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
4.64kOhm
Number of Terminations :
2
Diameter :
2.35mm
Contact Plating :
Copper, Tin
Mount :
Axial, Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNF14DTD4K64
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.64kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,