RNF14DTD4K53
Mfr.Part #
RNF14DTD4K53
Description
RES 4.53K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Surface Mount :
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
0.56 mm
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
4.53kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%