RNF14DTD49K9
Mfr.Part #
RNF14DTD49K9
Description
RES 49.9K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Construction :
Tubular
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
FLAME PROOF
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
49.9kOhm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Datasheets
RNF14DTD49K9
FIXED RESISTOR, 49.9kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,