RNF14DTD499R
Mfr.Part #
RNF14DTD499R
Description
RES 499 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Package / Case :
Axial
Additional Feature :
FLAME PROOF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Surface Mount :
No
Construction :
Tubular
Resistance :
499Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW