RNF14DTD453R
Mfr.Part #
RNF14DTD453R
Description
RES 453 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Lead Diameter :
0.56 mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
No
Additional Feature :
FLAME PROOF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Terminal Shape :
Wire
Construction :
Tubular
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
453Ohm
Datasheets
RNF14DTD453R
FIXED RESISTOR, 453Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,