RNF14DTD422R
Mfr.Part #
RNF14DTD422R
Description
RES 422 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Terminal Shape :
Wire
Additional Feature :
FLAME PROOF
Max Power Dissipation :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
Resistance :
422Ohm
Pbfree Code :
yes
Construction :
Tubular
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF14DTD422R
FIXED RESISTOR, 422Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,