RNF14DTD3K92
Mfr.Part #
RNF14DTD3K92
Description
RES 3.92K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
EAR99
Published :
Resistance :
3.92kOhm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
e3
Construction :
Tubular
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Additional Feature :
FLAME PROOF
11 Weeks
Lead Diameter :
0.56 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNF14DTD3K92
FIXED RESISTOR, 3.92kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,