RNF14DTD3K61
Mfr.Part #
RNF14DTD3K61
Description
RES 3.61K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
11 Weeks
Published :
Resistance :
3.61kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF14DTD3K61
FIXED RESISTOR, 3.61kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,