RNF14DTD3K36
Mfr.Part #
RNF14DTD3K36
Description
RES 3.36K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Copper, Tin
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
3.36kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
ROHS3 Compliant
Diameter :
2.35mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Mount :
Axial, Through Hole
Composition :
Metal Film
Packing Method :
TR
Datasheets
RNF14DTD3K36
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.36kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,