RNF14DTD348K
Mfr.Part #
RNF14DTD348K
Description
RES 348K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
348kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
2
Surface Mount :
No
Additional Feature :
FLAME PROOF
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
250mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Construction :
Tubular
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNF14DTD348K
FIXED RESISTOR, 348kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,