RNF14DTD320K
Mfr.Part #
RNF14DTD320K
Description
RES 320K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Flame Retardant Coating, Safety
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
320kOhm
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW
Surface Mount :
Datasheets
RNF14DTD320K
FIXED RESISTOR, 320kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,