RNF14DTD30R1
Mfr.Part #
RNF14DTD30R1
Description
RES 30.1 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
2
Contact Plating :
Copper, Tin
Power Rating :
250mW
Resistance :
30.1Ohm
Terminal Shape :
Wire
Additional Feature :
FLAME PROOF
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.35mm
Published :
ROHS3 Compliant
Construction :
Tubular
Mount :
Axial, Through Hole
Datasheets
RNF14DTD30R1
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 30.1Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,