RNF14DTD2R21
Mfr.Part #
RNF14DTD2R21
Description
RES 2.21 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Resistance :
2.21Ohm
Mount :
Axial, Through Hole
Flame Retardant Coating, Safety
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.56 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%