RNF14DTD2K32
Mfr.Part #
RNF14DTD2K32
Description
RES 2.32K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Surface Mount :
Flame Retardant Coating, Safety
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
Construction :
Tubular
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.32kOhm
Power Rating :
250mW
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RNF14DTD2K32
FIXED RESISTOR, 2.32kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,