RNF14DTD2K21
Mfr.Part #
RNF14DTD2K21
Description
RES 2.21K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance :
2.21kOhm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Copper, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Axial, Through Hole
Max Power Dissipation :
250mW
ECCN Code :
EAR99
FIXED RESISTOR
Published :
Additional Feature :
FLAME PROOF
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±0.5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.35mm
Datasheets
RNF14DTD2K21
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.21kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,