RNF14DTD28R7
Mfr.Part #
RNF14DTD28R7
Description
RES 28.7 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
yes
Mount :
Axial, Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
FLAME PROOF
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Contact Plating :
Copper, Tin
Resistance :
28.7Ohm
2
Diameter :
2.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
Datasheets
RNF14DTD28R7
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 28.7Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,