RNF14DTD28K7
Mfr.Part #
RNF14DTD28K7
Description
RES 28.7K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
e3
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
28.7kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Diameter :
0.56 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Additional Feature :
FLAME PROOF
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Flame Retardant Coating, Safety
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF14DTD28K7
FIXED RESISTOR, 28.7kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,