RNF14DTD27K4
Mfr.Part #
RNF14DTD27K4
Description
RES 27.4K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.56 mm
Additional Feature :
FLAME PROOF
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
Resistance :
27.4kOhm
Tubular
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNF14DTD27K4
Stackpole Electronics, Inc. RNF14DTD27K4
FIXED RESISTOR, 27.4kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,