RNF14DTD274R
Mfr.Part #
RNF14DTD274R
Description
RES 274 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Construction :
Tubular
Diameter :
2.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Mount :
Axial, Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW