RNF14DTD255R
Mfr.Part #
RNF14DTD255R
Description
RES 255 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
ECCN Code :
EAR99
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Diameter :
0.56 mm
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%