RNF14DTD24R3
Mfr.Part #
RNF14DTD24R3
Description
RES 24.3 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Lead Diameter :
0.56 mm
Series :
RNF
JESD-609 Code :
e3
2
Surface Mount :
No
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
24.3Ohm
Datasheets
RNF14DTD24R3
FIXED RESISTOR, 24.3Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,