RNF14DTD249R
Mfr.Part #
RNF14DTD249R
Description
RES 249 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
249Ohm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.5%
FLAME PROOF
Lead Diameter :
0.56 mm
Datasheets
RNF14DTD249R
FIXED RESISTOR, 249Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,