RNF14DTD23K2
Mfr.Part #
RNF14DTD23K2
Description
RES 23.2K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tubular
Surface Mount :
No
Power Rating :
250mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Diameter :
0.56 mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W