RNF14DTD237R
Mfr.Part #
RNF14DTD237R
Description
RES 237 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance :
237Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
No
Lead Diameter :
0.56 mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF14DTD237R
FIXED RESISTOR, 237Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,