RNF14DTD22K3
Mfr.Part #
RNF14DTD22K3
Description
RES 22.3K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance :
22.3kOhm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RNF14DTD22K3
FIXED RESISTOR, 22.3kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,