RNF14DTD22K1
Mfr.Part #
RNF14DTD22K1
Description
RES 22.1K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
FLAME PROOF
Published :
Resistance :
22.1kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
0.56 mm
Datasheets
RNF14DTD22K1
FIXED RESISTOR, 22.1kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,