RNF14DTD1K78
Mfr.Part #
RNF14DTD1K78
Description
RES 1.78K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Diameter :
2.35mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
1.78kOhm
Contact Plating :
Copper, Tin
2
Military Standard :
Not
Radiation Hardening :
Metal Film
Mount :
Axial, Through Hole
Power Rating :
250mW