RNF14DTD15K0
Mfr.Part #
RNF14DTD15K0
Description
RES 15K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
0.56 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
15kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF14DTD15K0
FIXED RESISTOR, 15kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,