RNF14DTD158K
Mfr.Part #
RNF14DTD158K
Description
RES 158K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
158kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNF14DTD158K
FIXED RESISTOR, 158kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,