RNF14DTD150R
Mfr.Part #
RNF14DTD150R
Description
RES 150 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
0.56 mm
11 Weeks
Surface Mount :
Power Rating :
250mW
Resistance :
150Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNF14DTD150R
FIXED RESISTOR, 150Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,