RNF14DTD14K5
Mfr.Part #
RNF14DTD14K5
Description
RES 14.5K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
14.5kOhm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Wire
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RNF14DTD14K5
FIXED RESISTOR, 14.5kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,