RNF14DTD137K
Mfr.Part #
RNF14DTD137K
Description
RES 137K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW
Surface Mount :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Tubular
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Lead Diameter :
0.56 mm
Axial
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Resistance :
137kOhm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF14DTD137K
FIXED RESISTOR, 137kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,