RNF14DTD12K0
Mfr.Part #
RNF14DTD12K0
Description
RES 12K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
12kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
Datasheets
RNF14DTD12K0
Stackpole Electronics, Inc. RNF14DTD12K0
FIXED RESISTOR, 12kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,