RNF14DTD127R
Mfr.Part #
RNF14DTD127R
Description
RES 127 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Lead Diameter :
0.56 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
127Ohm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNF14DTD127R
FIXED RESISTOR, 127Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,