RNF14DTD121K
Mfr.Part #
RNF14DTD121K
Description
RES 121K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Surface Mount :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
121kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Diameter :
0.56 mm
Datasheets
RNF14DTD121K
FIXED RESISTOR, 121kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,