RNF14DTD11R3
Mfr.Part #
RNF14DTD11R3
Description
RES 11.3 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Axial, Through Hole
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
2.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
2
Contact Plating :
Copper, Tin
Resistance :
11.3Ohm
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Metal Film
Construction :
Tubular
Additional Feature :
FLAME PROOF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNF14DTD11R3
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 11.3Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,