RNF14DTD11K8
Mfr.Part #
RNF14DTD11K8
Description
RES 11.8K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Published :
Lead Diameter :
0.56 mm
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
11.8kOhm
Datasheets
RNF14DTD11K8
FIXED RESISTOR, 11.8kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,