RNF14DTD11K5
Mfr.Part #
RNF14DTD11K5
Description
RES 11.5K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
yes
Construction :
Tubular
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
0.56 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
250mW