RNF14DTD113K
Mfr.Part #
RNF14DTD113K
Description
RES 113K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
JESD-609 Code :
e3
yes
Surface Mount :
No
Resistance :
113kOhm
11 Weeks
Lead Diameter :
0.56 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
RNF
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Package / Case :
Axial
Published :
Datasheets
RNF14DTD113K
FIXED RESISTOR, 113kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,